Svatby na zámku

Vysoký zámek - sál

Svatební obřad na zámku Plumlov je dobrou volbou.

Kouzlo plumlovského zámku je umocněno tím, že se tato úžasná dominanta stává pravidelně svědkem jedné z nekrásnějších životních událostí – svatby. Pohled na nevěsty, které v těchto prostorách připomínají princezny, uchvátí nejenom romantika.

Avšak prostředí není to jediné, proč svatbu zvolit právě zde. Dá se říct, že svatební obřad je každému páru šitý na míru. Nastávající manželé si sami vyberou skladby, které budou obřad podmalovávat. Jejich první společné kroky doprovází živá hudba, což není jinde úplně běžné. S paní matrikářkou lze však domluvit i jiný typ hudebního doprovodu. Novinkou je také originální svatební projev. Pokud snoubencům nestačí klasická svatební řeč a touží po něčem osobnějším, mohou po domluvě s oddávajícím slyšet v takovém projevu informace například o svém seznámení, dětech či společných plánech do budoucna. Touto cestou mohou také poslat originální poděkování rodičům a přátelům. Novomanželé mají navíc možnost vyfotografovat se v prostorách celého zámku a vytvořit si tak nezapomenutelné svatební album.

Vysoký zámek - sál2

Místo obřadu

Obřadní síň zámku Plumlov

Kapacita v obřadní místnosti je 57 osob.

Termíny svatebních obřadů

Oddávací den je pátek. Hlavní svatební sezona je od 1. 4. do 30. 9. Svatbu je však možné (za příplatek) realizovat po celý kalendářní rok.

Příjezd, parkování

Pro novomanžele je možnost parkovat přímo u zámku na vyhrazeném parkovišti (maximálně však 3 auta). Příjezd k zámku nejdříve 15 minut před zahájením obřadu. Imobilní osoby je možné zavést až k zámku a poté přeparkovat mimo prostory zámku.

Přístup do objektu, průběh obřadu

Přibližně 5 – 10 minut před zahájením obřadu přivítá pracovnice městského úřadu snoubence i svatebčany u vchodu do zámku. Oba snoubenci předloží platné občanské průkazy. U občanských průkazů, ve kterých se mění údaje, bude odstřižen rožek. Matrikářka vydá snoubencům Potvrzení

o změně údajů zapisovaných do OP. O vydání nového občanského průkazu snoubenci požádají do 15 pracovních dnů po obdržení oddacího listu. Také svědci předloží platné občanské průkazy nebo cestovní pas pro kontrolu údajů na Protokolu o uzavření manželství.

Samotný průběh obřadu je zcela v režii snoubenců a pracovníků městského úřadu. Stačí navštívit paní matrikářku Markétu Polákovou na Městském úřadě Plumlov a vše dojednat přímo při osobní schůzce.

Fotografování

V obřadní síni je fotografování povoleno. Fotografující osoby pouze prosíme, aby při své práci

do obřadu nezasahovali a nevstupovali do míst, kde stojí snoubenci a oddávající. Při osobní schůzce s paní matrikářkou je také možnost domluvit fotografování v prostorách vysokého zámku. V ceně obřadu je toto fotografování již zahrnuto.

Poplatek

Poplatek za konání svatebního obřadu je stanoven aktuálním cenovým výměrem.

Více info na tel.: +420 582 393 217

Další důležité informace

Je nezbytné, aby všichni svatební hosté respektovali pokyny matriky i pracovníků zámku. V celém objektu platí zákaz používání otevřeného ohně. Zakázáno je také rozhazování rýže v prostorách zámku.

Kontakty

Pokud máte nějaký dotaz, nebo si chcete prohlédnout prostory vysokého zámku určené k oddávání, obraťte se na paní Markétu Polákovou, kontakt:

e-mail: marketa.polakova@mestoplumlov.cz

tel.: 582 393 217, 774 602 168